Mexiko a aztécké tance + Kongo s Lékaři bez hranic

St 14/9/2016 19:00, Kino Dlabačov Facebook

Aztécký tanec a rituály v dnešním Mexiku

19:00—20:00 — Michelle Leisky
Zobrazit anotaci ↓

Povídání o posvátném aztéckém tanci a znovuobjevování indiánských tradic v rámci hnutí Mexicanidad. Příslušníci hnutí se věnují aztéckému tanci a indiánský odkaz považují za nejdůležitější prvek národní identity Mexika. Mnoho příznivců Mexicanidad se učí nahuatl, původní jazyk, který v běžné komunikaci ve větších městech prakticky vymizel, věnuje se výrobě vlastních kostýmů na tanec či jiným tradičně používaným nástrojům. Po vzoru starých Aztéků se vytvářejí novodobé kalpulli, taneční rodiny, jejíž příslušníci se scházejí ke společným rituálům a tanci.

Michelle Leisky

Michelle Leisky vystudovala hispanistiku na FF UK a mezinárodní obchod na VŠE. V letech 2009—2012 žila v Mexiku, kam ji přivedl zájem o indiánské tradice a aztécký tanec. Jako členka kalpulli (taneční rodiny) Ueyzenyeliztli Teton se věnuje studiu aztécké tradice, ceremoniím a hnutí Mexicanidad, které je tématem její disertační práce na iberoamerikanistice na FF UK.

Dva roky v Demokratické republice Kongo aneb Můj život s Lékaři bez hranic

20:15—21:15 — Eva Frišová
Zobrazit anotaci ↓

Jak se žije v Demokratické republice Kongo? Jak fungují projekty Lékařů bez hranic na severovýchodě země v provincii Orientale, kde lidé trpí uprostřed krutého letitého konfliktu? Jak vypadá každodenní život na misi? Odpovědi na tyto otázky a na mnohé další týkající se zdravotnické pomoci poskytované Lékaři bez hranic a života na misi(ích) v Demokratické republice Kongo vám přinese Zcestomítání.

Eva Frišová

Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Po ukončení studia jsem šest let pracovala v mezinárodních auditorských společnostech a poté ve společnosti obchodující s elektrickou energií, kde jsem byla odpovědná za oblast financí, účetnictví a reportingu.

Od roku 2013 pracuji pro humanitární zdravotnickou organizaci Lékaři bez hranic jako finanční koordinátorka.

Díky práci pro MSF se mohu jako „nezdravotník“ aktivně podílet na poskytování zdravotnické pomoci lidem v krizových situacích. Na 4 misích v Demokratické republice Kongo a na misi epidemie eboly v Sierra Leone jsem využila své znalosti a dovednosti z oblasti financí a účetnictví, naučila se být velmi flexibilní a poznala, co je to skutečná týmová práce v multikulturním prostředí. Tato práce pro mě znamená velký přínos po stránce osobní, lidské i profesní, manažerské.

od 21:30—Afterparty—prostor pro osobní popovídání se Zcestomítáky

Kino Dlabačov
Bělohorská 24, 169 01 Praha 6—Břevnov
Malovanka—tramvaj 22, 25 a 57/bus 143
50°5’8,237 “N, 14°22’45,709 “E
www.dlabacov.cz